Gå til sidens indhold

Bliv frivillig

Vi har brug for dig!

Vi er glade for, at du har tid og lyst til at hjælpe under valgkampen.

Vi skal ud og fortælle vælgerne om vores politik. Danmark skal trygt igennem usikre tider. Vi skal skrue op for den grønne omstilling og skabe et endnu bedre velfærdssamfund.

Din indsats kommer til at gøre en forskel. 

Kontakt din lokale kampagneleder og bliv frivillig i valgkampen.  

Find dit område her

Bornholm

Rønne

Folketingskandidat 
Lea Wermelin

Kampagneleder
Rønne kredsen
Mikkel Holm Tved 
Mail: mikkeltved@hotmail.com 
Tlf: 20359010

Aarkirkeby

Folketingskandidat 
Lars Goldschmidt
Mail: lg@riseandshine.dk

Folketingskandidat 
Steen Frandsen
Mail: Steen@helligdommen.dk

Kampagneleder
Aarkirkeby kredsen
Kasper Flygare 
Mail: kasper.flygare@gmail.com 
Tlf: 30623680.

Fyn

Assenskredsen

Folketingskandidat
Sara Emil Baaring
Mail: saban@assens.dk 

Kampagneleder
Frederik Valdemar Vejsgaard
Mail: vejsgaard65@hotmail.com
Tlf.: 42251322

 

Faaborg-Ærøkredsen

Folketingskandidat
Kim Aas
Mail: kimaasc@gmail.com 

Kampagneleder
Sebastian Aas Christensen   
Mail: sebastianaas@live.dk            
Tlf.: 31667404

 

Middelfartkredsen

Folketingskandidat 
Dan Jørgensen

Kampagneleder
Peter Ingemann Björklund   
Mail: peternr13@gmail.com          
Tlf.: 51755054

 

Nyborgkredsen

Folketingskandidat
Lasse Haugaard Pedersen
Mail: lasse.haugaard.pedersen@gmail.com 

Kampagneleder
Janni Møller Sørensen           
Mail: frejsmor.90@gmail.com       
Tlf.: 60612549

 

Odense Østkredsen

Folketingskandidat
Mads Madsen Henriksen
Mail: madsmadsenhenriksen@gmail.com 

Kampagneleder
Peter Lykkegaard                    
Mail: plykkegaard.dk@gmail.com
Tlf.: 30700084

 

Odense Sydkredsen

Folketingskandidat
Thomas Skriver Jensen
Mail: tskriverj@icloud.com 

Kampagneleder
Casper Harild-Ankersen        
Mail: casper.harildankersen2@gmail.com
Tlf.: 23372208

 

Odense Vestkredsen

Folketingskandidat
Trine Bramsen

Kampagneleder
Gitte Muhlig   
Mail: gittemuhlig@gmail.com        
Tlf.: 22502313

 

Svendborgkredsen

Folketingskandidat
Bjørn Brandenborg
Mail: bjoern.brandenborg@ft.dk 

Kampagneleder
Nikolai Kølle   
Mail: nikolai.kolle@gmail.com      
Tlf.: 21176902

Københavns omegns storkreds

Ballerupkredsen

Folketingskandidat
Kasper Sand Kjær
Mail: kasper.kjaer@ft.dk

Kampagneleder
Asbjørn Frier 
Mail: asbjorngrevefrier@gmail.com            
Tlf.: 42405151

Claus Spaabæk                        
Mail: cspaabaek@gmail.com
Tlf.: 60794095

Simon Bjørnholdt Eriksen     
Mail: sim2620@hotmail.com
Tlf.: 26854360

 

Brøndbykredsen

Folketingskandidat
Mattias Tesfaye

Kampagneleder
Dan Holt Højgaard                 
Mail: dan@holthoejgaard.dk         
Tlf.: 31722011

 

Gentoftekredsen

Folketingskandidat
Sebastian Schwartz
Mail: skrivtilsebastian@gmail.com 

Kampagneleder
Mette Werge Whitt                
Mail: mette.werge.whitt@live.dk
Tlf.: 40351313

 

Gladsaxekredsen

Folketingskandidat
Jeppe Bruus

Kampagneleder
Henrik Andersen                    
Mail: hr.h.andersen@gmail.com  
Tlf.: 40594150

 

Hvidovrekredsen

Folketingskandidat
Maria Durhuus
Mail: mariadurhuus@gmail.com 

Kampagneleder
Kim Helmersen                       
Mail: kimhelmersen@mail.dk        
Tlf.: 40827686

 

Lyngby-Tårbæk kredsen

Folketingskandidat 
Maria Gudme
Mail: maria.gudme@ft.dk

Kampagneleder
Mads Wulff    
Mail: madswulff@icloud.com

 

Rødovrekredsen

Folketingskandidat
Morten Bødskov

Kampagneleder
Anna Kirkegaard                     
Mail: annakirkegaard93@gmail.com           
Tlf.: 60173699

Bjarne Kaspersen Hansen     
Mail: bkh.herlev@mail.dk
Tlf.: 20127051

Københavns storkreds

Falkonerkredsen

Folketingskandidat
Jørgen Mørup Pedersen
Mail: joergenmp@outlook.dk 

Kampagneleder
Malou Astrup Clemmensen 
Mail: malou.astrup@gmail.com    
Tlf.: 28999142

 

Indre By og Christianshavn kredsen

Folketingskandidat
Nikoline Prehn
Mail: nikolineprehn@gmail.com 

Kampagneleder
Gitte Messerschmidt
Mail: gitte.messerschmidt@live.dk
Tlf.: 23434011

 

Østerbrokredsen

Folketingskandidat
Pernille Rosenkrantz-Theil

Kampagneleder
Elisabeth Grüner                    
Mail: elisabeth@scorpio.dk           
Tlf.: 40401140

Sarah Gruszow Bærentzen
Mail: sarahgruszow@gmail.com
Tlf.: 40604083

 

Slotskredsen

Folketingskandidat
Ida Auken
Mail: ida.auken@ft.dk

Kampagneleder
Magnus Sæbye                       
Mail: mms@idaauken.dk

 

Sundbyøsterkredsen

Folketingskandidat
Jarl Feyling
Mail: jarlfeyling@gmail.com 

Kampagneleder
Anders Lundsager                  
Mail: anders.lundsager@hotmail.com
Tlf.: 53880823

Anne Katrine Wille
Mail: wille.annekatrine@gmail.com
Tlf.: 71705745

 

Sundbyvesterkredsen

Folketingskandidat
Yildiz Akdogan
Mail: Yildizakdogan@yahoo.dk 

Kampagneleder
Henriette Juel Larsen             
Mail: henriettejlarsen@hotmail.com
Tlf.: 30110052

Henrik Tang   
Mail: doxatang@gmail.com
Tlf.: 51641716

Tina Skjødt Olesen
Mail: tina.olesen@live.dk
Tlf.: 26208645

 

Tårnbykredsen

Folketingskandidat
Peter Hummelgaard

Kampagneleder
Morten Søndergaard             
Mail: skovmusen@hotmail.com   
Tlf.: 21678430

Nordjylland

Aalborg Nordkredsen

Folketingskandidat
Morten Klessen
Mail: mortenklessen4@gmail.com 

Kampagneleder
Susanne Rüsz Wyrtz
Mail: susanne.wyrtz@3f.dk 
Tlf.: 60172393


Aalborg Østkredsen

Folketingskandidat
Mette Frederiksen

Kampagneleder
Torben Vestergaard Pedersen
Mail: torben@vestergaard-pedersen.dk
Tlf.: 22740145

Jeppe Svarrer
Mail: jeppe.andersen@ft.dk
Tlf: 61623753


Aalborg Vestkredsen

Folketingskandidat
Morten Ryom
Mail: ryom18@gmail.com 

Kampagneleder
Tobias Bøgeskov Eriksen
Mail: tbe-byraad@aalborg.dk
Tlf.: 53617176


Brønderslevkredsen

Folketingskandidat
Ane Halsboe-Jørgensen

Kampagneleder
Mary-Ann Sørensen
Mail: jammerbugt@socialdemokraterne-nordjylland.dk            
Tlf.: 20875822


Frederikshavnkredsen

Folketingskandidat
Bjarne Laustsen
Mail: bjarne.laustsen@ft.dk 

Kampagneleder
Danni Nikolajsen                    
Mail: danninikolajsen1011@gmail.com                   
Tlf.: 93961880


Himmerlandkredsen

Folketingskandidat
Flemming Møller Mortensen

Kampagneleder
Bent Sigaard  
Mail: bsigaard@gmail.com               
Tlf.: 22767191


Hjørringkredsen

Folketingskandidat
Rasmus Prehn 

Kampagneleder
Chelina Bagger                        
Mail: Chelina.bagger@hjoerring.dk                          
Tlf.: 41937741


Mariagerfjordkredsen

Folketingskandidat
Per Husted
Mail: phn@phinfo.dk

Kampagneleder
Tommy Sørensen                   
Mail: ts@lillearden.dk                       
Tlf.: 60789510


Thistedkredsen

Folketingskandidat
Simon Kollerup

Kampagneleder
Jonas Robbestad Søndergaard                      
Mail: jonasrsoendergaard@gmail.com                   
Tlf.: 21976381

Nordsjælland

Egedalkredsen

Folketingskandidat
Matilde Powers
Mail: matilde@powers.dk 

Kampagneleder
Peter Törnkvist                        
Mail: peter@toernkvist.dk             
Tlf.: 23200642

 

Fredensborgkredsen

Folketingskandidat
Louise Mehnke
Mail: lmeh@fredensborg.dk 

Kampagneleder
Lasse Lynæs   
Mail: lasselynaes@hotmail.com   
Tlf.: 28269274

 

Frederikssundkredsen

Folketingskandidat
Rasmus Stoklund
Mail: rasmus.stoklund@ft.dk 

Kampagneleder
Bent Kurt Christensen           
Mail: bkc@krogstrup.net
Tlf.: 29241819

 

Michael Wittrock                    
Mail: magnusnymandwittrock@hotmail.com

 

Helsingørkredsen

Folketingskandidat
Henrik Møller
Mail: henrik.moller@ft.dk 

Kampagneleder
Jarl Gerner     
Mail: j.gerner@stofanet.dk            
Tlf.: 23808433

 

Hillerødkredsen

Folketingskandidat
Fie Hækkerup
Mail: fie.haekkerup@gmail.com 

Kampagneleder
Mille Thorsted Hækkerup     
Mail: millethorsted@icloud.com   
Tlf.: 22919075

 

Rudersdalkredsen

Folketingskandidat
Miki Dam Larsen
Mail: stemmiki@gmail.com

Kampagneleder
Johnni Seth Maarup Andersen
Mail: AndersenMaarup@gmail.com
Tlf.: 50218892

 

Niels Christian Dahl                 
Mail: nida3450@hotmail.com
Tlf.: 28968788

Sjælland

Grevekredsen

Folketingskandidat
Frederik Enevoldsen
Mail: fren@danskmetal.dk 

Kampagneleder
Adam Feldbæk Andersen     
Mail: af@nnf.dk

 

Guldborgsundkredsen

Folketingskandidat
Thorkild Holmboe-Hay
Mail: Thorkildhay@hotmail.com

Kampagneleder
Annette Bonde
Mail: annette61@outlook.dk
Tlf.: 61762122

 

Holbækkredsen

Folketingskandidat
Kaare Dybvad Bek

Kampagneleder
Celina Abrahamsen     
Mail: celinaabrahamsen@gmail.com         
Tlf.: 61991237

 

Køgekredsen

Folketingskandidat
Astrid Krag

Kampagneleder
Jesper Hesselberg Andersen
Mail: jha@dsu.net  
Tlf.: 33558222

 

Lollandkredsen

Folketingskandidat
Kasper Roug
Mail: kasper.roug@ft.dk 

Kampagneleder
Kurt Johannes Kristiansen     
Mail: kurtkristiansen@hotmail.com                       
Tlf.: 21463394

 

Næstvedkredsen

Folketingskandidat
Magnus Heunicke

Kampagneleder
Gert Segato    
Mail: gs8@mail1.stofanet.dk         
Tlf.: 60464009

 

Ringsted-Sorøkredsen

Folketingskandidat
Jeppe Kofod 

Kampagneleder
Manne Kjell Suadicani           
Mail: manne.suadicani@gmail.com                       
Tlf.: 60630816

 

Roskildekredsen

Folketingskandidat
Mette Gjerskov 

Kampagneleder
Jana Marcela Drejer               
Mail: janadrejer64@gmail.com     
Tlf.: 61267575

 

Slagelsekredsen

Folketingskandidat
Frederik Vad
Mail: FrederikVadKampagne@Gmail.com 

Kampagneleder
Ingrid Kjærgaard                     
Mail: kjaergaardingrid@gmail.com

 

Vordingborgkredsen

Folketingskandidat
Brian Bressendorff 
Mail: brian.bressendorff@ft.dk

Kampagneleder
Susan Thydal
Mail: stnyraad@gmail.com
Tlf.: 28950365

Sydjylland

Aabenraakredsen

Folketingskandidat
Theis Kylling Hommeltoft
Mail: theis.hommeltoft@gmail.com 

Kampagneleder
Jan Stubberup                         
Mail: stubberupjan@gmail.com    
Tlf.: 51536517

 

Esbjerg Bykredsen

Folketingskandidat
Anders Kronborg
Mail: Anders.Kronborg@ft.dk 

Kampagneleder
Finn Falck       
Mail: jensen.finn@privat.dk
Tlf.: 21537562

 

Mads Lustrup Johansen        
Mail: madslj1999@hotmail.com
Tlf.: 52998868

 

Esbjerg Omegnskredsen

Folketingskandidat
Kim Eskesen
Mail: kim_eskesen@msn.com

Kaj Emil Koman-Mejer    
Mail: kajemilu@hotmail.com         
Tlf.: 41147663

 

Fredericiakredsen

Folketingskandidat
Jens Jonatan Steen
Mail: jens.steen@ft.dk 

Kampagneleder
Mads Rahbek Warming        
Mail: madswarming@gmail.com  
Tlf.: 27189718

 

Haderslevkredsen

Folketingskandidat
Jesper Petersen

Kampagneleder
Jesper Mørch Klitgaard                      
Mail: J.klitgaard@live.dk

 

Kolding Nordkredsen

Folketingskandidat
Bjørn Laursen
Mail: bjoernlaursen@gmail.com 

Kampagneleder
Jane Bødskov Petersen         
Mail: jane-petersen@live.dk          
Tlf.: 30306599

 

Kolding Sydkredsen

Folketingskandidat
Christian Rabjerg Madsen
Mail: christian.rabjerg.madsen@ft.dk 

Kampagneleder
Jesper Krogh Strange Kjeldsen                       
Mail: jesper.kjeldsen@aarhus.dk
Tlf.: 31905884

 

Sønderborgkredsen

Folketingskandidat
Benny Engelbrecht

Kampagneleder
Emilia Mølgaard Lindberg
Mail: emilialindberg22@icloud.com
Tlf.: 61311262

 

Vejle Nordkredsen

Folketingskandidat
Tommi Christensen
Mail: tschristensen@mail.dk 

Kampagneleder
Tommi Christensen                
Mail: tschristensen@mail.dk         
Tlf.: 26293570

 

Vejle Sydkredsen

Folketingskandidat
Birgitte Vind
Mail: Birgitte.Vind@ft.dk 

Kampagneleder
Casper Overgaard                  
Mail: casperovergaardh101@gmail.com

Vestjylland

Herning Nordkredsen

Folketingskandidat
Anders Andreasen
Mail: anders-a@os.dk

Kampagneleder
Per Nielsen     
Mail: per-nielsen@webspeed.dk  
Tlf.: 20168281

 

Herning Sydkredsen

Folketingskandidat
Mogens Jensen
Mail: mogens.jensen@ft.dk

Kampagneleder
Mathias Kring Niebuhr          
Mail: mkniebuhr@gmail.com        
Tlf.: 29857120

 

Holstebrokredsen

Folketingskandidat
Annette Lind
Mail: annette.lind@ft.dk

Kampagneleder
Søren Frøstrup-Agger            
Mail: soren.frostrup-agger.politiker@holstebro.dk                      
Tlf.: 29266373

 

Ikast-Brandekredsen

Folketingskandidat
Peter Kempf Pedersen
Mail: Peterkempfp@gmail.com

Kampagneleder
Tage P. Olsen 
Mail: tage7430@gmail.com            
Tlf.: 28407177

 

Ringkøbingkredsen

Folketingskandidat
Per Stefansen
Mail: stefansen1967@gmail.com

Kampagneleder
Per Stefansen
Mail: stefansen1967@gmail.com  
Tlf.: 22567673

 

Silkeborg Nordkredsen

Folketingskandidat
Lars Fibæk
Mail: larsfibak@gmail.com

Kampagneleder
Eva Damm Jensen
Mail: dammjensen20@gmail.com
Tlf.: 26166597

 

Silkeborg Sydkredsen

Folketingskandidat
Thomas Jensen
Mail: thomas.jensen@ft.dk

Kampagneleder
Eva Damm Jensen
Mail: dammjensen20@gmail.com
Tlf.: 26166597

 

Skivekredsen

Folketingskandidat
Anne Paulin
Mail: Anne.Paulin@ft.dk

Kampagneleder
Marko Sebastian Stokic Heibøll
Mail:marko.heiboell@ft.dk
Tlf: 6162 4280

 

Struerkredsen

Folketingskandidat
Tina Mortensen
Mail: tina.mortensen@lemvig.dk

Kampagneleder
Ivan M. Sørensen                   
Mail: ivan@lindebo.org                  
Tlf.: 23354897

 

Vardekredsen

Folketingskandidat
Niels Ole Beck
Mail: nielsolebeck@mail.dk 

Kampagneleder 
Flemming Knudsen,
Mail: flemming-lene@hotmail.com
Tlf.: 21471712

Kjeld Anker Espersen,
Mail:kjeldespersen@gmail.com,
Tlf.: 20741615

 

Viborg Østkredsen

Folketingskandidat 
Mette Nielsen
Mail: mxn@viborg.dk

Kampagneleder
Jens Buchardt Frederiksen   
Mail: jensfrederiksen@outlook.com                      
Tlf.: 20400819

 

Viborg Vestkredsen 

Folketingskandidat 
Karin Gaardsted
Mail: karingaardsted@gmail.com 

Østjylland

Aarhus Nordkredsen

Folketingskandidat
Anna Thusgård
Mail: annathusgaard@gmail.com

Kampagneleder
Trine Ibsen     
Mail: ibsentrine@gmail.com          
Tlf.: 22447514

 

Aarhus Østkredsen

Folketingskandidat
Jens Joel
Mail: jens.joel@ft.dk

Kampagneleder
Sebastian Bune                       
Mail: se_b_t@hotmail.com            
Tlf.: 26216687

 

Aarhus Sydkredsen

Folketingskandidat 
Nicolai Wammen

Kampagneleder
Jeppe Storebjerg Hansen
Mail: jeppestorebjerg@gmail.com  
Tlf.: 28294349 

 

Aarhus Vestkredsen

Folketingskandidat
Camilla Fabricius
Mail: Camilla.Fabricius@ft.dk

Kampagneleder
Emeli Lund     
Mail: emeli.lund@hotmail.com

 

Djurskredsen

Folketingskandidat
Leif Lahn Jensen

Kampagneleder
Bente Nordbek                        
Mail: bente.nordbek@gmail.com
Tlf.: 51345989

 

Favrskovkredsen

Folketingskandidat
Daniel Toft Jakobsen
Mail: daniel.toft.jakobsen@ft.dk

Kampagneleder
Hans Lang      
Mail: langogborg@hotmail.com    
Tlf.: 26378359

 

Hedenstedkredsen

Folketingskandidat
Thyge Risvig
Mail: risvigt@gmail.com

Kampagneleder
Bent Alminde
Mail: b.alminde@me.com              
Tlf.: 61684422

 

Horsenskredsen

Folketingskandidat
Thomas Monberg
Mail: thomasmonberg@hotmail.com

Kampagneleder
Helle Frost      
Mail: hellefrosthorsens@gmail.com                      
Tlf.: 40172259

 

Randers Nordkredsen

Folketingskandidat
Malte Larsen
Mail: malte.larsen@ft.dk

Kampagneleder
Lise-Lotte Leervad Larsen     
Mail: leervadlarsen@hotmail.com                         
Tlf.: 21482886

 

Randers Sydkredsen

Folketingskandidat
Iben Sønderup
Mail: isoenderup@yahoo.dk

Kampagneleder
Nils Bjerre Jakobsen               
Mail: nbj70@outlook.com              
Tlf.: 51511153

 

Skanderborgkredsen

Folketingskandidat
Dorthe Hindborg
Mail: dhindborg@hotmail.com

Kampagneleder
Linda Ann Wienand               
Mail: linda@wienand.dk                 
Tlf.: 28128338