Borgerrepræsentationen

Her finder du de socialdemokratiske medlemmer af borgerrepræsentationen i København


 

Lars Weiss, Overborgmester

Mail: overborgmesteren@kk.dk

Følg Lars på Facebook

 

Jesper Christensen, Børne-unge Borgmester

Mail: borgmester@buf.kk.dk

Følg Jesper på Facebook

 

Susan Hedlund, Gruppeformand

Mail: Susan_Hedlund@br.kk.dk

Følg Susan på Facebook

 

Jonas Bjørn JensenPolitisk ordfører

Mail: Jonas_Bjorn_Jensen@kk.dk

Følg Jonas på Facebook

 

Andreas Keil, Ordfører BIU, Gruppenæstformand

Mail: alkeil@hotmail.com

Følg Andreas på Facebook

 

Marcus Vesterager, Ordfører TMU

Mail: marcus_vesterager@kk.dk

Følg Marcus på Facebook

 

Laura Rosenvinge, Ordfører SUD

Mail: Laura_Rosenvinge@kk.dk

Følg Laura på Facebook

 

Trine Madsen, Ordfører SOU

Mail: trine_madsen@kk.dk

Følg Trine på Facebook

 

Simon StrangeOrdfører KFU

Mail: Simon_Strange@kk.dk

Følg Simon på Facebook

 

Sofie Seidenfaden, Ordfører BUU

Mail: sofie_seidenfaden@kk.dk

Følg Sofie på Facebook

 

Niels E. Bjerrum, Medlem af borgerrepræsentationen

Mail: Kontakt: Niels_E._Bjerrum@kk.dk

Følg Niels på Facebook

 

Simon Simonsen, Medlem af borgerrepræsentationen

Mail: simon_simonsen@kk.dk

Følg Simon på Facebook

 

 

Suppleanter til Borgerrepræsentationen

 

Rune Dybvad (1. suppleant)

Mail: Rune_Dybvad@kk.dk

 

Tue Hækkerup (3. suppleant)

Mail: tuehaekkerup@hotmail.com

 

Henrik Appel (4. suppleant)

Kontakt: hae@Tuba.dk


Følgende har pt. længerevarende orlov fra Borgerrepræsentationen

 

Jakob Hougaard (Medlem)

Julie Frølich (2. suppleant)