Borgerrepræsentationen

Her finder du de socialdemokratiske medlemmer af borgerrepræsentationen i København


Medlemmer af Borgerrepræsentationen

 

Frank Jensen

Overborgmester, Medlem af borgerrepræsentationen
overborgmesteren@kk.dk

 

Jesper Christensen

Børne-unge Borgmester, Medlem af borgerrepræsentationen
borgmester@buf.kk.dk

 

Lars Weiss

Gruppeformand, Medlem af borgerrepræsentationen
lars_Weiss@br.kk.dk

 

Susan Hedlund

Gruppenæstformand, Medlem af borgerrepræsentationen
Susan_Hedlund@br.kk.dk

 

Jonas Bjørn Jensen

Politisk ordfører, Medlem af borgerrepræsentationen
Jonas_Bjorn_Jensen@kk.dk

 

Andreas Keil

Ordfører BIU, Medlem af borgerrepræsentationen
alkeil@hotmail.com

 

Marcus Vesterager

Ordfører TMU, Medlem af borgerrepræsentationen
marcus_vesterager@kk.dk

 

Laura Rosenvinge

Ordfører SUD, Medlem af borgerrepræsentationen
Laura_Rosenvinge@kk.dk

 

Trine Madsen

Ordfører SOU, Medlem af borgerrepræsentationen
trine_madsen@kk.dk

 

Simon Strange

Ordfører KFU, Medlem af borgerrepræsentationen
Simon_Strange@kk.dk

 

Sofie Seidenfaden

Ordfører BUU, Medlem af borgerrepræsentationen
sofie_seidenfaden@kk.dk

 

Niels E. Bjerrum

Medlem af borgerrepræsentationen

Kontakt: Niels_E._Bjerrum@kk.dk

 

Simon Simonsen

Medlem af borgerrepræsentationen
simon_simonsen@kk.dk

 

 

Suppleanter til Borgerrepræsentationen

 

Rune Dybvad (1. suppleant)

Medlem af borgerrepræsentationen

Kontakt: Rune_Dybvad@kk.dk

 

Tue Hækkerup (3. suppleant)

Medlem af borgerrepræsentationen

Kontakt: tuehaekkerup@hotmail.com

 

Henrik Appel (4. suppleant)

Kontakt: 


Følgende har pt. længerevarende orlov fra Borgerrepræsentationen

 

Jakob Hougaard (Medlem)

Kasandra Behrndt-Eriksen (Medlem)

Julie Frølich (2. suppleant)