Ledelse, administration og økonomi

Se kontaktinformation på medarbejdere i Socialdemokratiets Ledelse, administration og økonomi på Christiansborg.


Susanne Kassentoft Baudier

HR- og administrationschef

Afdelingschef: Ledelse, administration og økonomi
susanne.kassentoft@ft.dk

Tlf.: 61 62 31 89

 

Ledelse

Foto på vej

Marianne Victor Hansen
International konsulent

marianne.v.hansen@ft.dk

Tlf.: 61 62 43 73

 

Rasmus Emborg

Konsulent

rasmus.emborg@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 22 

 

Sophie Bruun Kristensen

Sophie Bruun Kristensen

Konsulent

sophie.kristensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 10

 

Foto på vej

Ane Sandal Levinsen

Student

ane.sandal@ft.dk

Tlf.: 61 62 34 89

 

 

Administration

HR

Catharina Eine

HR-konsulent

catharina.eine@ft.dk

Tlf.: 61 62 56 24

 

Rebecca Jagd Madum

Rebecca Jagd Madum

HR-konsulent

rebecca.madum@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 91

 

Nanna Hougaard Whitta

Piccoline

nanna.whitta@ft.dk

Tlf.: 61 62 56 92

 

 

IT

Henrik Bro

Henrik Bro

IT-konsulent, Databeskyttelseskontakt

henrik.bro@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 96

 

 

Medlemsserviceteam

Jesper Byrgiel

Jesper Byrgiel

Kontingentmedarbejder

jesper.byrgiel@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 62

 

Tina Christiansen
Sekretær for medlemsservice

tina.christiansen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 26

 

Emilie Burchall

Piccoline

emilie.burchall@ft.dk

Tlf.: 61 62 53 89

 

 

Sekretærteam

Emilie Kærn

Emilie Kærn

Teamleder for medlems- og ledelsessekretærerne

Ledelsessekretær: Den socialdemokratiske folketingsgruppe og Leif Lahn Jensen. 

emilie.kaern@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 37

 

undefined

Anne Bøll

Medlemssekretær: Anne Paulin, Rasmus Stoklund, Kasper Sand Kjær og Troels Ravn

anne.boll@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 19

 

Birgitte Bosse Vestergaard

Medlemssekretær: Kasper Roug og Bjarne Laustsen

birgitte.vestergaard@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 09

 

Christina Burkhardt

Ledelsessekretær: Christian Rabjerg Madsen, Lennart Damsbo-Andersen og Jens Joel. 

christina.burkhardt@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 61

 

Helle Danielsen

Medlemssekretær: Jan Johansen, Julie Skovsby, Tanja Larsson og Mette Gjerskov. 

helle.danielsen@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 67

 

undefined

Kamilla Prehn Klausen 
Ledelsessekretær: Annette Lind, Mogens Jensen og Jesper Petersen.

kamilla.klausen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 45

 

Laura Fabricius Vingtoft

Medlemssekretær

laura.vingtoft@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 43

 

undefined

Lene Zwinge Rasmussen

Medlemssekretær: Lars Aslan Rasmussen og Henrik Møller

lene.rasmussen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 71

 

Manja Sand

Medlemssekretær: Rasmus Horn Langhoff, Thomas Jensen og Birgitte Vind. 

manja.sand@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 12

 

undefined

Oda Jensen

Medlemssekretær: Bjørn Brandenborg, Orla Hav, Camilla Fabricius og Jeppe Bruus.

oda.jensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 91

 


Susanne Kjær Larsen 
Medlemssekretær: Daniel Toft Jakobsen, Malte Larsen, Ida Auken og Anders Kronborg. 

susanne.kjaer.larsen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 53

 

 

Økonomi

Foto på vej

Morten Bjørn Nielsen

Teamleder for økonomi

morten.nielsen@ft.dk

Tlf.: 61 62 32 87

 

Heidie Rasmussen

Heidie Rasmussen

Økonomimedarbejder

heidie.rasmussen@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 71

 

Mette Qvistgaard Hansen

Mette Qvistgaard Hansen

Økonomimedarbejder

mette.qvistgaard@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 33