HR, Styring og Administration

Se kontaktinformation på medarbejdere i Socialdemokratiets HR, Styring og Administrationsafdeling på Christiansborg.


Susanne Kassentoft Baudier

HR- og administrationschef

Afdelingschef: HR, Styring og Administration
susanne.kassentoft@ft.dk

Tlf.: 61 62 31 89

 

Catharina Eine

HR-Konsulent

catharina.eine@ft.dk

Tlf.: 61 62 56 24

 

Sophie Bruun Kristensen

Sophie Bruun Kristensen

Konsulent

sophie.kristensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 10

 

Foto på vej

Camilla Lassen
Konsulent

camilla.lassen@ft.dk
Tlf.: 61 62 34 12 

 

Tina Christiansen
Sekretær for medlemsservice
tina.christiansen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 26

 

 

Emilie Kærn

Emilie Kærn

Ledelsessekretær: Den socialdemokratiske folketingsgruppe, Jesper Petersen og Flemming Møller Mortensen.
emilie.kaern@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 37

 

undefined

Oda Jensen

Medlemssekretær: Bjørn Brandenborg, Orla Hav, Jeppe Bruus og Jens Joel

oda.jensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 91
 

 

undefined

Lene Zwinge Rasmussen

Medlemssekretær: Lars Aslan Rasmussen og Henrik Møller

lene.rasmussen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 71

 

 

Foto på vej

Niels-Erik Nørh Mortensen

Medlemssekretær: Bjarne Laustsen

niels-erik.mortensen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 58

 

Birgitte Bosse Vestergaard

Medlemssekretær: Kasper Roug

birgitte.vestergaard@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 09

 

Manja Sand

Medlemssekretær: Rasmus Horn Langhoff, Birgitte Vind og Thomas Jensen

manja.sand@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 12

 

undefined

Anne Bøll

Medlemssekretær: Anne Paulin, Kasper Sand Kjær og Troels Ravn

anne.boll@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 19

 

undefined

Kamilla Prehn Klausen 
Medlemssekretær: Jan Johansen, Julie Skovsby, Mette Gjerskov og Rasmus Stoklund

kamilla.klausen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 45

 


Susanne Kjær Larsen 
Medlemssekretær: Daniel Toft Jakobsen, Malte Larsen og Anders Kronborg

susanne.kjaer.larsen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 53

 


Mie Petersen 

Personlig assistent: Christian Rabjerg Madsen, Lennart Dambo-Andersen, Leif Lahn Jensen og Annette Lind

mie.petersen@ft.dk
Tlf. 61 62 55 22

 

Rebecca Jagd Madum

Rebecca Jagd Madum

Student

rebecca.madum@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 91

 

Thomas Billehøj

Thomas Billehøj

Student

thomas.billehoj@ft.dk

Tlf.: 33 37 40 63

 

Rasmus Emborg

Student

rasmus.emborg@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 22 

 

Laura Fabricius Vingtoft

Piccoline

laura.vingtoft@ft.dk

Tlf.: 61 62 56 92