Service- og administrationsafdelingen på Christiansborg


undefined

Susanne Kassentoft Baudier

Afdelingschef, Service- og administrationsafdelingen
susanne.kassentoft@ft.dk

Tlf.: 22 20 08 02

 

Emilie Kærn

Emilie Kærn

Sekretær for den socialdemokratiske folketingsgruppe. Medlemssekretær for Henrik Dam Kristensen og Flemming Møller Mortensen.

emilie.kaern@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 37

 

undefined

Gitte Bauer

Medlemssekretær for Rasmus Horn Langhoff og Malou Lunderød.

Gitte.Bauer@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 98

 

undefined

Oda Jensen

Ledelsessekretær for Benny Engelbrecht, Mogens Jensen og Orla Hav

Oda.Jensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 91
 

undefined

Tina Christiansen
Ledelsessekretær for Morten Bødskov, Pernille Rosenkrantz-Theil, Ane Halsboe-Jørgensen og Lennart Damsbo-Andersen. 
Tina.Christiansen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 26
 

undefined

Lene Zwinge Rasmussen

Medlemssekretær for Kirsten Brosbøl og Lars Aslan Rasmussen

Lene.Rasmussen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 71

 

undefined

Mette Qvistgaard Hansen

Medlemssekretær for Jesper Petersen og Mette Gjerskov

Mette.Qvistgaard@ft.dk

 

Foto på vej

Niels-Erik Nørh Mortensen

Medlemssekretær for Bjarne Laustsen
Niels-Erik.mortensen@ft.dk 
Tlf.: 33 37 41 58

 

undefined

Pauline Ghisalberti

Medlemssekretær for Karen J. Klint, Karin Gaardsted og Thomas Jensen

Pauline.Ghisalberti@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 25

 

undefined

Birgitte Bosse Vestergaard

Medlemssekretær for Kaare Dybvad og Lea Wermelin

Birgitte.vestergaard@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 09

 

undefined

Maikin Isholm Simonsen

Medlemssekretær for Christian Rabjerg Madsen, Erik Christensen, Maja Panduro og Simon Kollerup

Maikin.Isholm@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 44

 

undefined

Manja Sand

Medlemssekretær for Magnus Heunicke, Rasmus Prehn og Yildiz Akdogan

Manja.Sand@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 12

 

undefined

Anne Bøll

Medlemssekretær for Mette Reissmann, Mogens Lyttetoft, Trine Bramsen og Troels Ravn

Anne.Boll@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 19

 

undefined

Kamilla Prehn Klausen 
Medlemssekretær for Annette Lind, Daniel Toft Jakobsen, Jan Johansen, Julie Skovsby og Mattias Tesfaye

Kamilla.Klausen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 45

 

undefined 
Susanne Kjær Larsen 
Medlemssekretær for Jens Joel, Astrid Krag, Laif Lahn Jensen og Peter Hummelgaard Thomsen

Susanne.kjaer.larsen@ft.dk 

Tlf.: 33 37 41 53

 

Mie Petersen
Mie Petersen 

Personlig assistent for Dan Jørgensen, Nick Hækkerup og Nicolai Wammen
mie.petersen@ft.dk
Tlf. 61 62 55 22

 

Gustav Friis-Hansen

Gustav Friis-Hansen
Studentermedhjælper
Gustav.Friis-Hansen@ft.dk
Tlf.: 61 62 30 21 

 

Cecilie Sværke Priess

Cecilie Sværke Priess
Piccoline
Cecilie.Priess@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 28