Politisk afdeling

Find kontaktinformationer på Socialdemokratiets medarbejdere i Politisk afdeling på Christiansborg.


undefined

Thor Möger

Afdelingschef, politisk afdeling

Thor.Moger.Pedersen@ft.dk

Tlf.: 61 62 41 66

undefined

Mathias Secher

Souschef i politisk afdeling

Mathias.Secher@ft.dk

Tlf.: 61 62 35 36

 

undefined

Josephine Ilchmann Jørgensen
Politisk rådgiver 
Josephine.jorgensen@ft.dk
Tlf. 61 62 38 98

 

undefined

Kim Bonde Hansen
Økonomisk rådgiver

Kim.bonde.hansen@ft.dk

Tlf.: 61 62 30 57

 

undefined

Kristian Gladbo Platz

Politisk rådgiver

Kristian.Platz@ft.dk

Tlf.: 61 62 43 14

 

undefined

Lea Wohlert

Politisk rådgiver

Lea.Wohlert@ft.dk

Tlf.: 61 62 35 34

 

undefined

Lynne Birch Hansen
Politisk rådgiver
Lynne.hansen@ft.dk
Tlf. 61 62 38 96

 

undefined

Sofie Findling Andersen

Politisk rådgiver

Sofie.Findling@ft.dk

Tlf.: 61 62 35 52

undefined

Hans Christian Gørup Nielsen

Politisk rådgiver

Hans.Nielsen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 59

 

undefined

Tina Brinchmann Jensen

Seniorkonsulent

Tina.Brinchmann.Jensen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 08

Foto på vej


Jannie Andersen

Politisk rådgiver
Jannie.Andersen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 90 

 

undefined

Andreas Gysting Frederiksen

Politisk rådgiver

andreas.gysting@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 55

 

undefined

Rasmus Høgh Sproegel

Politisk rådgiver 

Rasmus.Sproegel@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 38 

 

undefined

Stine Poulsen

Politisk rådgiver
Stine.Poulsen@ft.dk
Tlf.: 33 37 41 56

 

 

undefined

Ida Bjørn-Mortensen

Politisk rådgiver
Ida.Bjorn-Mortensen@ft.dk
Tlf: 33 37 41 51 

 

undefined

Jonas Manthey Olsen

Politisk rådgiver

Jonas.Olsen@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 79

 

undefined

Mathias Macholm Müller

Politisk rådgiver

Mathias.Macholm.Muller@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 46

 

undefined

Maja Hajaj Meldgaard

Student 

Maja.Meldgaard@ft.dk

Tlf.: 33 37 41 61

 

undefined

Markus Claushøj Bindslev

Student 
Markus.bindslev@ft.dk
Tlf.: 61 62 47 16

 

 

undefined

Peter Korsgaard Nielsen

Student

Peter.korsgaard@ft.dk

Tlf.: 61 62 38 18

 

undefined

Barbara Maria Herzog

Student

Barbara.herzog@ft.dk

Tlf.: 61 62 38 16

 

undefined

Sofie Kjærsgaard Mortensen
Student
Sofie.Mortensen@ft.dk
Tlf.: 61 62 35 37


undefined
Malte Marno Sørensen

Student
Malte.Sorensen@ft.dk
Tlf.: 61 62 49 51

 

undefined
Ida Qvortrup Thygesen
Student
Ida.Thygesen@ft.dk
Tlf.: 61 62 45 38

 

Foto på vej
Mads Ejsing
Student
Mads.ejsing@ft.dk
Tlf. 61 62 50 15